Edukační program "Modrá je dobrá aneb jak modrotisk vzniká"

Prodej vstupenek online zde
S oblíbenými tmavě modrými látkami zdobenými bílými ornamenty se stále můžeme setkat v lidovém prostředí, kde se staly součástí oděvů i interiérového textilu. Přijďte se do Muzea Beskyd blíže seznámit s kouzlem technologie modrotisku, která je od roku 2018 zapsána na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Dozvíte se o původu a tradici této techniky, a to včetně jejího výrobního postupu. Během praktické části edukačního programu si budete moci vyzkoušet dílčí část techniky modrotisku, jež bude spočívat v potištění či pomalování výrobku tiskařskou rezervou dle vlastní fantazie. Originální dílo bude zasláno k obarvení do rodinné modrotiskařské dílny ve Strážnici. Následně se vám za krátký čas vrátí hotový nadčasový modrotiskový výrobek, který si můžete vyzvednout osobně na pokladně frýdeckého zámku.

Termín a čas: středa 22. května 2024 v 15.30 hodin
Cena: 350 Kč, rezervace a prodej vstupenek online
Časová náročnost: cca 100-120 minut
Místo: muzejní učebna v expozici Beskydy – příroda a lidé
Kapacita omezena – program je určen pro maximálně 10 účastníků!

Cena programu za osobu zahrnuje:
Doporučujeme si přinést pracovní plášť nebo jiný pracovní oděv.
Každý, kdo má zájem si přinést vlastní pomůcky (razítka, štětce, bublinkovou fólii a další materiály), nebojte se je vyzkoušet!

Program je součástí projektu "Po stopách textilek"
Zajímá vás téma textilnictví? Nejen edukační program, ale i spousta dalšího na vás čeká:
  • zážitkové jízdy s průvodcem;
  • dobrodružná stezka pro děti;
  • výstava výtvarného oboru ZUŠ;
  • navštívit můžete obchůdek Wrap Up, kde zakoupíte originální výrobky s  modrotiskovým vzorem;
  • komentované prohlídky o majitelích textilek aj.
Více informací naleznete zde