Komentovaná prohlídka doprovodné výstavy Motýli Beskyd 2

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek vás zve na komentovanou prohlídku doprovodné výstavy Motýli Beskyd.
Výstava „Motýli Beskyd“ je součástí expozice Beskydy – příroda a lidé, na kterou navazuje a je instalována v její závěrečné místnosti.

Pro nadšence motýlů a vážnější zájemce se 9. 12. 2022 od 15.00 do 16.00 hodin ZDARMA uskuteční komentovaná prohlídka výstavy.

Na komentované prohlídce se návštěvníci dozví některé zajímavosti nejen o denních a nočních motýlech, ale také o příčinách mizení a ochraně motýlů v současné krajině. Také se návštěvníci dozví o způsobech chytání motýlů (např. lákání motýlů na světlo), jejich preparaci a uchovávání pro vědecké účely.  V případě zájmu budou zodpovězeny otázky týkající se motýlů a podány informace o současné odborné literatuře, ale i o publikacích vyšlých v minulosti.