Doprovodná výstava: Motýli Beskyd

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek vás zve na doprovodnou výstavu Motýli Beskyd.
Výstava „Motýli Beskyd“ je součástí expozice Beskydy – příroda a lidé, na kterou navazuje a je instalována v její závěrečné místnosti.

Na této výstavě si na 12 panelech můžete přečíst informace nejen o denních a nočních motýlech, kteří jsou zde zobrazeni na cca 65 fotografiích. Jeden panel je také věnován významnému regionálnímu lepidopterologu Mgr. M. Janovskému, který svou celoživotní sbírku motýlů umístil do zdejšího muzea. Výstava je doplněna v prostorných vitrínách entomologickými krabicemi, v kterých jsou ukázky denních, nočních a zvláště chráněných motýlů. Také jsou zde vystavěny originální entomologické krabice pana Mgr. M. Janovského. Dále je zde vystaveno přes 50 publikací o motýlech, které se týkají denních a nočních motýlů, ochrany motýlů, motýlů České republiky, regionálních faunistických průzkumů, ale jsou zde i ukázky zahraniční literatury jako např. z Polska, Slovenska a Německa.

Výstavu si můžete prohlídnout od 1. listopadu 2022 do 15. ledna 2023 v rámci prohlídky expozice Beskydy – příroda a lidé.
Pro nadšence motýlů a vážnější zájemce se 11. 11. 2022 a 9. 12.2022 od 15.00 hodin do 16.00 hodin uskuteční komentovaná prohlídka výstavy.

Vstupné do doprovodné výstavy se řídí dle platného ceníku do expozice Beskydy - příroda a lidé.