Purpura na plotně voní

Období Vánoc vždy bylo magickým bodem zimního období. Oslava narození spasitele i obřady k zajištění zdraví a dostatku úrody byly pro lidi jistotou, že jejich život bude v příštím roce plynout tak, jak má. A protože udělali všechno pro zajištění sebe a své rodiny, naplnila je radost – z půlnoční v kostele, z jesliček, koledníků i návštěv rodiny a sousedů.

Také výstava Purpura na plotně voní, ve které kromě nazdobeného pokoje bude vystaven i betlém řezbáře Ladislava Krále, bude pro návštěvníky jedním z radostných okamžiků předvánočního a vánočního času.

Výstava otevřena od 2. prosince 2021 do 2. ledna 2022.
(Z mimořádných důvodů bude výstava Purpura na plotně voní otevřena již ve čtvrtek 2. 12. 2021 v 9.00 hodin).
!! Z důvodu zhoršeného vývoje epidemiologické situace v rámci celé České republiky byla vernisáž výstavy Purpura na plotně voní ZRUŠENA.