Připravujeme 11. Beskydské trienále řezbářů

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek vyhlašuje 11. ročník Beskydského trienále řezbářů. Výstava prací se uskuteční od pátku 16. 9. do neděle 6. 11. 2022 ve výstavních síních frýdeckého zámku.

Od pátku 16. 9. do neděle 18. 9. 2022 bude probíhat Řezbářský jarmark s prezentací i prodejem vlastních výrobků řezbářů. Účastníkům jarmarku nabízíme zdarma prostor pro vyřezávání i prodej na nádvoří, popř. v zámeckém parku.
V rámci Řezbářského jarmarku proběhne tvůrčí dílna účastníků na téma Společný betlém pro muzeum. Řezbáři mohou vyřezávat jednotlivé objekty a figury pro betlém, který bude v době Vánoc vystavován na nádvoří zámku. Dřevo (hranoly lípy a cca 2 m vysoké kmeny tvrdého dřeva) bude k dispozici.
Od každého zájemce budou přijímány maximálně 3 práce nebo 2 soubory, a to ve výstavních síních frýdeckého zámku v termínech:
- ​​​pondělí 5. 9. od 8 do 16 hodin
- úterý 6. 9. od 9 do 16 hodin
- středa 7. 9. od 9 do 17 hodin

Přehlídka řezbářských prací je nesoutěžní.
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek si vyhrazuje právo nepřijmout k vystavení nabízená díla. Účastník přehlídky nemá nárok na úhradu nákladů spojených s účastí na přehlídce. Účastník přehlídky souhlasí s bezplatným využitím svých děl pro propagaci přehlídky a pro další tvorbu propagačních materiálů Muzea Beskyd Frýdek-Místek, příspěvkové organizace.

Kontaktní osobou za Muzeum Beskyd je PhDr. Kateřina Janásová:
e-mail: katerina.janasova@muzeumbeskyd.com