Mykologická vycházka - Zámrklí-Lysůvky

Sobota 10. října 2020, sraz v 9.05 na zastávce Hukvaldy, Krnalovice, ukončení mezi 14.00 až 15.00 hod. u kostela na Lysůvkách, zájemcům s auty se doporučuje ponechat auto na parkovišti na Lysůvkách u kostela nebo v Zelinkovicích u restaurace a dojet na místo městským autobusem 305 (do zast. Hukvaldy, Krnalovice), Ing. Jiří Lederer

Trasa vede kulturními smíšenými, jehličnatými a listnatými porosty převážně v rovinatém terénu. Každá část trasy má své zajímavé druhy. Lokalita je velmi oblíbená občany z okolí pro bohatý výskyt jedlých hub.

Běžné jsou hřiby smrkový, dubový, hnědý, žlutomasý a osmahlý, časté jsou kozák habrový, muchomůrka růžovka a liška ametystová. Mezi nejzajímavější zde rostoucí houby patří např. šťavnatka hajní, mnoho druhů holubinek, některé dřevožijné druhy a ojediněle i vzácný hřib kaštanový.

Kapacita omezena na 20 osob!
Rezervace:
tereza.garbova@muzeumbeskyd.com