Mykologická exkurze okolím Samčanky v Beskydech

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek zve všechny milovníky hub a houbaření na mykologickou vycházku, kterou povede Ing. Jiří Lederer.
Vydejte se s odborníkem do beskydských lesů prozkoumat všední i zajímavé druhy hub.

Trasa povede ze Samčanky údolím Červíku a dále přes Lojkaščanku a Medvědí zpět údolím Velkého potoka na Samčanku. Oblast je známa výskytem horských druhů hub vázaných na smrčiny a bučiny.
Byly zde nalezeny zajímavé druhy jako např. sluka svrasklá (Cortinarius caperatus), krásnopórka hřebenitá (Albatrellus cristatus), lošákovec palčivý (Hydnellum peckii), rudoušek uťatý (Rhodocybe gemmina) nebo některé hvězdovky (Geastrum).

Sraz účastníků exkurze se uskuteční v sobotu 18. září 2021 v 9.00 hodin na parkovišti ve Starých Hamrech – Samčance (GPS 49.4674722N, 18.4326667E). Zde bude také exkurze ukončena cca v 15.00 hodin.

Exkurze proběhne ve spolupráci s Moravskoslezskou pobočkou ČBS.