HRAD PLNÝ POKLADŮ

Hledání pokladu je vždycky zábavné, jak pro děti, tak pro dospělé. A když je to hledání přímo v romantických hradních prostorách a k tomu doprovázeno programem a ještě k tomu ZDARMA, jde o plán na sobotu, kterému nelze odolat!

KDY A KDE? V sobotu 25. května 2024 od 9.00 do 17.00 hodin na hradě Hukvaldy!
Na co se můžete těšit?
  • Pomocí hesla a otisků prstů čarodějů se dostanete k pokladu. Získat heslo i otisky nebude jednoduché, stejně jako to bývá v pohádkách i v životě.
  • Vyzkoušíte si tradiční řemesla a činnosti jako např. tkaní na malých tkalcovských stavech nebo zpracování ovčí a kozí srsti, praní na valše nebo dojení kozy a spoustu jiných.
  • Uvidíte, jak pracuje řezbář, jak se razí mince, jak se tvoří modely hradů, jak pracuje archeolog, jak se v dávných dobách psaly dopisy a spoustu dalšího.
  • Dozvíte se mnoho o zvířátkách, zvířecích stopách, lese jako takovém, bylinkách, obilninách a taky třeba „jestli byla první ovce anebo muflon“.
  • Potkáte víly Hůkalky, uvidíte muzikanty, tanečníky, zpěváky a herce, princezny i draky a živá zvířátka v MINIZOO.
  • Můžete se fotit v zapůjčených kostýmech ve fotokoutku.
Tohle určitě není všechno!
  • Na minijarmarku si můžete koupit třeba andílka, kabelku, košík nebo sušené dobroty z chráněných dílen.
PROGRAM NA PÓDIU:
  • 10.00-10.15   ZAHÁJENÍ AKCE
  • 10.15-11.15   AV BLUES & SWING
    Dva zkušení muzikanti hrají směs blues, swingu, písní První republiky, dixielandu, rock and rollu, písní éry divadla Semafor, a vybraných písní skupiny Beatles v Blues a Swing aranžmá / Hudbu vizuálně doplní taneční pár Dario Bilic a Zuzana Lindovská se swingovými improvizacemi a tanečním workshopem
  • 11.30-12.30   DOBOVÁ HUDBA DEVĚTSIL
    Gotické a renesanční nápěvy ve vlastní úpravě doplněné irskými a skotskými tanci, ale i vlastní tvorba inspirovaná historií. Skupina vystupující v historických kostýmech kromě houslí, fléten a rytmiky využívá při hře také repliky historických nástrojů
  • 12.30-13.00   FOLKLÓRNÍ SOUBOR VONIČKA HAVÍŘOV
    Pěvecké a taneční vystoupení s cimbálem a basou
  • 13.15-14.05   O 3 PRINCEZNÁCH A 3HLAVÉM DRAKOVI
    Loutkové představení scény Bajka Těšínského divadla Český Těšín
  • 14.15-14.45   FOLKLÓRNÍ SOUBOR VONIČKA HAVÍŘOV
  • 15.00-15.50   O 3 PRINCEZNÁCH A 3HLAVÉM DRAKOVI
  • 16.00-17.00   DOBOVÁ HUDBA DEVĚTSIL

BALADA PRO BANDITU
KDY: 25. 5. 2024 v 19.00 hodin
KDE: Hrad Hukvaldy / motta
VSTUPNÉ: 150,-

Celý den zakončí představení Balada pro banditu Těšínského divadla Český Těšín, které bude v prostředí hradu Hukvaldy vypadat naprosto úžasně. Tento zážitek si nikdo nechce nechat ujít. Vstupenky na večerní divadelní představení je nutné zakoupit předem (toto představení NENÍ ZDARMA)
Vstupenky zakoupíte ZDE.
Důležité informace:
V případě deštivého počasí se akce HRAD PLNÝ POKLADŮ a představení BALADA PRO BANDITU nekoná. Pokud se akce zruší, částka za vstupenky vám bude vrácena.
Aktuality sledujte na našem WEBU nebo na
FB profilu.

Na programu akce se budou podílet:
Muzeum Beskyd Frýdek-Místek; Muzeum Novojičínska; Muzeum v Bruntále; Muzeum Těšínska; Galerie výtvarného umění v Ostravě; Těšínské divadlo

Prodejci na minijarmarku:
EFFATHA NOVÝ JIČÍN; EFFATHA KRNOV; STD HARMONIE; MĚSTO ALBRECHTICE; PUNTIK, sociální podnik, BOHUMÍN; Jinačí s.r.o.; Sušírna z pod Radhošťa; SEN plus, z. s.

Změna programu vyhrazena!