Beskyde, Beskyde, kdo po tobě 50 let ide?

Výstava přiblíží největší chráněnou krajinnou oblast v ČR – CHKO Beskydy, která byla založena v roce 1973 a letos slaví 50 leté výročí. Představíme si fenomény tohoto území, včetně zajímavých druhů, stejně jako zásadní změny, které jej v posledních 50 letech formovaly. Pomocí prezentace aktuálních problémů ochrany přírody také přiblížíme návštěvníkům, čemu se Správa CHKO věnuje, a zároveň je přimějeme k zamyšlení, zda jsou současná omezení, která pociťují jak obyvatelé, tak návštěvníci oblasti, přínosná pro zachování místního přírodního a kulturního dědictví.

Ve čtvrtek 14. září 2023 se v 17.00 hodin uskuteční křest nové muzejní publikace Spájajú nás Beskydy – součást vernisáže výstavy, za účasti p. ředitelky Múzea P. O. Hviezdoslava PaedDr. Márie Jagnešákovej.

Vernisáž ve čtvrtek 14. září 2023 v 17 hodin ve výstavních síních Muzea Beskyd.
Výstava potrvá do neděle 26. listopadu 2023.

Doprovodné akce k výstavě:
Pátek 22. 9. 2023
– vycházka na Lysou horu a Ostravici
sraz na autobusové zastávce Malenovice, parkoviště v 8.30 hodin. Vedoucí exkurze: Mgr. Jiří Lehký, Správa CHKO Beskydy

Středa 27. 9. 2023 v 16.00 hodin - komentovaná prohlídka výstavy. Výstavou provede: Ing. Vojtěch Bajer, ČSOP Salamandr

Středa 11. 10. 2023 v 16.00 hodin - komentovaná prohlídka výstavy. Výstavou provede: RNDr. Jana Tkáčiková, Muzeum Beskyd Frýdek-Místek

Středa 22. 11. 2023 – přednáška 50 let CHKO Beskydy. Přednáší: Mgr. František Jaskula, Správa CHKO Beskydy
Vážení návštěvníci,
zakoupenou vstupenku do výstavy "Beskyde, Beskyde, kdo po tobě 50 let ide?" můžete předložit v prodejně Hudy sportu pro uplatnění slevy 10% na nezlevněné zboží.

Prodejnu najdete zde: https://mapy.cz/s/pelubodusa
HUDYsport, Grand Teton, s.r.o.
Prodejna Frýdek–Místek
Náměstí Svobody 14